Štatistika a pravdepodobnosť sú exaktné vedy, ktoré sa nedajú oklamať. Potvrdzuje to aj výskyt študentov na jednotlivých odboroch. Aké typy Študentov nájdete takmer v každom ročníku každého odboru?

Večne mešká

Aj s odovzdaním záverečnej práce. Vďaka tomu bol dvakrát v medziročníku, jedenkrát ho nepripustili k obhajobe a druhý krát na ňu čo? Meškal. Chronický meškači majú obľúbenú činnosť sedieť pri PC alebo tablete a stále odkladať odchod do školy.

Všetko má o mesiac popredu

A to aj svoju bakalárku, ktorú vy dopisujete na poslednú chvíľu. Akékoľvek zadanie dostanete, tento študent ho odovzdáva ako prvý, ideálne hneď deň po zadaní. Vy si po mesiaci uvedomíte, že vám ostávajú len dva dni a potom ho prosíte o pomoc.

Nič nevie a má len Á-čka

Pri debatách vyplakáva ako nič nestíha, pred skúškou stresuje, že sa nestihol učiť a nić nevie, no vždy dostane Á-čko. Týchto uplakánkov nikto nemá rád už len preto, že hrajú divadlo, pritom sami vedia, že sú nabiflení.

Neporadí ani za svet

A nedá vám opísať ani seminárku. Aj keby máte na skúške nulový dozor a môžete sa nahlas prekrikovať, on vám neporadí, alebo v horšom prípade vám naschvál poradí zle. Možno ostatných absolventov berie ako svoju konkurenciu na trhu práce.

Party až do rána

Títo študenti vás budú volať na pivo každý večer. Paradoxom však je, že majú často veľmi dobré známky. Že by im alkohol pomáhal rozširovať mozgové bunky? To sa asi nedozvieme, no máte v nich istotu, že vždy budete mať s kým ísť na party.