Nákup tehotenských vecí a vecí pre vaše očakávané bábätko sa môže ubrať do dvoch extrémov. Buď budete kupovať všetky veci nové a značkové, alebo dostanete 99 % výbavy od rodiny a známych zadarmo. Ako nájsť tú zlatú strednú cestu, ušetriť aspoň zopár eur a vybrať si len naozaj kvalitné veci? 

Pri kočíku nepozerajte na cenu 

Bežné ceny kvalitných značkových kočíkov sa pohybujú okolo 1 000 €. Väčšina mladých rodičov zvažuje kúpu používaných kočíkov. Ak chcete, aby bol kočík v dobrom technickom stave, rovno obchádzajte inzeráty so sumami okolo 50 €. Za zachovalý kočík, ktorý má navyše aj pekný dizajn, zaplatíte okolo 250 až 400 €. 

Postieľka, prebaľovací pult, ohrádka 

Tieto kusy detského „nábytku“ patria presne do tej kategórie vecí, ktoré nemusíte kupovať nové. Krásne postieľky po jednom dieťati sú stále ako nové. Stačí, ak si dokúpite nový čistý matrac a postieľku poriadne umyjete. Podobne je to aj s pultíkom a ohrádkou. 

Oblečenie a hračky 

V prvých mesiacoch života bábätko rastie tak rýchlo, že ak si nakúpite väčšie množstvo vecí, polovicu z nich mu možno ani nestihnete obliecť. Hračky sú zase často preceňovaným artiklom. Polovica z tých, s ktorými ste sa v detstve hrali vy, sú stále v dobrom stave a pri malých deťoch poslúžia rovnako dobre, ako tie nové. 

Vysielačky a monitory dychu 

Tieto veci ľudia väčšinou nekupujú a dostanete ich od vašich známych na prvých pár mesiacov života. Prečo? Ak sa medzi priateľmi nájde jeden spoľahlivý model, ktorý skutočne ochráni vaše dieťa, je zbytočné kupovať neoverený a zveriť mu život svojho dieťaťa. 

Oblečenie pre maminu 

Niektoré diskontné obchody na Slovensku majú vo svojej ponuke okrem potravín aj sezónne veci, medzi ktorými sa občas objaviac aj tie tehotenské. Za dobrú cenu tak môžete získať skvelé kúsky. Ak si nepotrpíte na značkových tehotenských rifliach, dokonale vám poslúžia.