Nový rok prišiel rýchlo a s ním sa blíži aj povinnosť podať si daňové priznanie. Neviete, či aj vy patríte medzi skupinu ľudí, ktorých táto povinnosť neminie? Pozrime sa na to spoločne v našom článku a zistíte, či musíte zháňať účtovníčku.

SZČO

SZČO sú povinní podať si daňové priznanie do konca marca. Ak teda podnikáte a ako živnostník ste niečo zarobili, povinnosť podať daňové priznanie vás neminie. S ním príde, samozrejme, aj povinnosť zaplatiť daň.

Študenti

Daňové priznanie si musia podať aj študenti, ktorí r roku 2018 pracovali na dohodu ako brigádnici. Výhodou však je, že oni dostanú peniaze od štátu preč, pretože sú od platenia dane oslobodení a teda daňové priznanie by pre nich mala byť radosť.

Živnosť popri zamestnaní

Živnostničíte aj popri práci? Možno za vás daňové priznanie spraví zamestnávateľ (ak pekne poprosíte). Stačí mu len doniesť vaše faktúry, čo ste zarobili popri zamestnaní a on ich zahrnie do vlastných procesov.

Nadobudli ste nehnuteľnosti?

Daň z nehnuteľnosti musí platiť každý. Ak ste ju však kúpili na firmu, mala by byť zahrnutá aj v daňovom priznaní. Práve nehnuteľnosti sú často kontroverznou témou politikov, ktorí popri výkone v parlamente aj podnikajú.

Požiadajte o odklad

Alebo si nechajte dane optimalizovať. Odklad môžete podať bezdôvodne a priznanie si podať až k poslednému júnovému dňu. Máte tak dostatok času optimalizovať svoje dane pomocou profesionálnej firmy.

Páčil sa vám článok?