Naši štvornohí domáci maznáčikovia potrebujú v lete špeciálnu starostlivosť, na ktorú väčšina majiteľov často zabúda. výsledkom je často zhoršené zdravie nášho psíka a niekedy aj život ohrozujúce situácie. Na čo by mali chovatelia v lete myslieť? 

Pozor na autá 

Nechať psíka v rozpálenom aute na parkovisku pred nákupným strediskom je rovnaký zločin proti ľudskosti, ako keď tam zabudnete dieťa. Auto sa doslova za pár minút dokáže rozpáliť ako sauna a privodiť zvieraťu obrovské zdravotné problémy. Pred odchodom z auta vždy skontrolujte, či v ňom niekto nezostal. 

Labky 

Rozpálený asfalt, betón, dlažba aj piesok dokážu naše bosé nohy statočne popáliť. Rovnako však dokáže spáliť aj jemné podušky na psích labkách. Aby ste psíka pred týmto ochránili, používate špecializovaný krém určený na ochranu labiek 

Ochladzovanie 

Psík by mal mať neustále možnosť schladiť svoje rozpálené telo. Keďže psy sa potia len jazykom, povrch tela im musíte pomôcť schladiť vy. Zabezpečte psíkovi prístup k bazénu, k záhradnému postrekovaču, a v byte ho môžete osviežiť napríklad rozprašovačom na kvety. 

Voda na prechádzke 

Keď sa vyberiete na prechádzku, vždy majte pre psíka (aj pre seba) dostatok pitnej vody. Vy sa môžete ľahko napiť z fľaše a pre psíka misku naozaj nepotrebujete. Tú si ľahko vyrobíte z vlastnej ruky, do ktorej môžete psíkovi vodu naliať. 

Ostatné nástrahy leta 

V lete na psíka čaká oveľa viac nástrah, nie že len samotná horúčava. Vyvarujte sa napríklad kúpaniu psíka v neznámych vodách a v riekach so silným prúdom, venčeniu v lese bez vôdzky a iným nebezpečným situáciám, do ktorých by sa váš psík mohol dostať.