Na každej záverečnej práci je veľký kus práce študentov, no nie pri každej sa zároveň zabavia. Existujú však aj témy, pri ktorých sa študenti dokážu zamerať na niečo zaujímavé a zábavné. Ako to vtedy vyzerá? Prinášame týchto 5 príkladov.

Témy o alkohole

Naozaj existujú aj takéto diplomové a bakalárske práce. Sú z prostredia poľnohospodárskych a prírodovedeckých škôl. Je úplne jedno, či zisťujete, ako sa páli alkohol z rastlín alebo ako vplýva na ľudské bunky. Vždy je to zábava.

Témy, ktoré vás bavia

Máte radi bicykel? Motorky? Umenie? Architektúru? Vyberte si čo vás baví a môžete o tom písať aj vašu diplomovú prácu. Samozrejme, v prípade, že chodíte na školu, kde sa takýto odbor dá študovať. Vďaka tomu môžete robiť niečo čo vás baví a po škole v tom pokračovať.

Diplomovka o cestovaní?

Geografi, archeológovia, ale aj sociológovia môžu pokojne napísať diplomovku z iného prostredia. Odložte si štúdium o jeden rok, vydajte sa do zahraničia a napíšte tam diplomovku o nejakej zaujímavej oblasti. Doma vás privítajú ako hrdinu.

Píšte priamo v teréne

Keď píšete napríklad ekonomickú prácu o nejakej firme, dohodnite si v tej firme na 3 týždne stáž a píšte priamo z ich kancelárie alebo výroby. Práca tak dostane úplne iný rozmer a autenticitu z nej bude cítiť každý.

Hľadajte si prácu

Popri písaní záverečnej práce si môžete rovno hľadať svoje budúce zamestnanie, a to tak, že budete postupovať ako v predchádzajúcom bode. Okrem toho môžete spoznať množstvo ľudí, ktorých sa na potenciálne pracovné miesto môžete spýtať.