Nedostatok slnka na jeseň má nepriaznivý vplyv na našu náladu. Cítime sa viac unavené, nemáme na nič náladu a ťažko sa motivujeme na to, aby sme vstali z postele a začali deň. Najhoršie na jesennej melanchólií je, že sa zvykneme prejedať a nahrádzať si tak nedostatok energie zo slnka. Ako to zastaviť? S našimi tipmi to zvládnete.

 

Naplňte chladničku zdravými potravinami

Vaše nájazdy na chladničku môžu zmierniť zdravé potraviny. Hoci možno zjete rovnaké množstvo, ale prijímate menej kalórií, tukov a cukru. Miesto majonézových šalátov a polotovarov si nakúpte šalát, uhorky, rajčiny, celozrnné pečivo, kvalitné mliečne výrobky a fit tyčinky, ktoré sú o niečo zdravšou náhradou ako klasické sladkosti. Dbajte na to, aby ste jedli vedome a nezajedali len zlú náladu. Ideálne je nemať v chladničke nič navyše. Nakupujte v týždňových intervaloch a dopredu si napíšte, čo chcete variť a teda aj nakúpiť.

Majte vždy pri sebe zdravý snack

Najhoršie je, ak vás prepadne nečakaný hlad. Vtedy by ste zjedli čokoľvek, čo vašej postave ani zdraviu veľmi neprospeje. Preto buďte pripravená a majte vždy pri sebe pripravený zdravý snack, ktorý vás v návale hladu zasýti. Ideálne je ovocie (jablká, hrušky, banány) alebo zapekané toasty, ktoré sú navyše aj chutné.

Vyhýbajte sa fast foodom

Ak ste zvyknutá stravovať sa vo fast foodoch, tento krok bude pre vás nesmierne ťažký. Ale v záujme svojej štíhlej postavy a zdravia by ste sa mali zaťať a vyhýbať sa fast foodom. Oveľa výživnejšie jedlo nájdete v reštauráciách. Preto si denne doprajte teplú polievku a vyvážený druhý chod.

Pripravte si do práce jedlo z domu

Ak ste zvládli všetky predchádzajúce kroky, posuňte svoju snahu za zdravším životným štýlom na vyšší level. Pripravujte si do práce jedlo doma. Sama najlepšie viete, čo do jedla dávate a ak použijete kvalitné potraviny, váš obed bude omnoho zdravší ako ten z reštaurácie. Nachystajte si do práce jedlo na celý deň, vrátane snacku. Dôležité je, aby ste sa naozaj pravidelne stravovali, vtedy sa vyhnete nezdravému prejedaniu.

Páčil sa vám článok?