Všetky túžime byť krásne. Nechávame sa zlákať reklamou na kozmetické vychytávky, ktoré nám sľubujú zázraky z večera do rána a investujeme do nich mesačne veľa peňazí. Avšak ani tie najdrahšie krémy na svete vám nepomôžu, ak sa nezbavíte niektorých zvykov, ktorými škodíte svojej pleti. Akých najväčších prehreškov proti pleti sa denne dopúšťame?

 

Nedostatok vody

Naše telo tvorí až 70% vody. Preto by ste mali denne vypiť dostatok vody, aby ostala vaša pleť dostatočné hydratovaná. Ak vám chýba v tele voda, prejaví sa to sivastou pleťou, ktorá sa zvykne šúpať a začnú sa tvoriť drobné vrásky okolo očí. Na dehydrovanú pleť sa okrem iného aj zle nanáša make up a aj zle drží. Preto nezabudnite cez deň vypiť dostatok tekutín. Ak sa zabúdate napiť, existuje množstvo aplikácií, ktoré vám pripomenú vypiť každú hodinu pohár čistej vody.

Fajčenie a alkohol

Ženy si častokrát uvedomujú, že fajčením a nadmernou konzumáciou alkoholu škodia nielen svojej pleti, ale aj telu celkovo. Predovšetkým s fajčením to robia takpovediac nechtiac, pretože nedokážu s týmto zlozvykom skoncovať. Alkohol spôsobuje dehydratáciu organizmu. Fajčenie vám spôsobí mdlú sivastú pleť bez iskry, ale aj drobné vrásky okolo úst a očí. Podpíše sa bohužiaľ aj na vašom chrupe. Preto by ste sa mali pokúsiť postupne skoncovať s týmito škaredými zlozvykmi.

Nedostatok spánku

Poznáte vetu vyspať sa do krásy? Ono to presne tak funguje. Spánok má okrem načerpania fyzických síl aj iné funkcie. Počas spánku sa vaša pleť regeneruje a čistí. Niekedy je popri všetkých povinnostiach problém spať aspoň 8 hodín. Napriek tomu sa pokúste cez týždeň zaspať čo najskôr, aby ste sa vyspali do krásy a načerpali energiu pre vaše fungovanie. Investujte aj do kvalitného nočného krému s vitamínom E.