Máte firmu s niekoľkými zamestnancami a pomaly rozmýšľate, ako zoptimalizovať tvorbu vašej mzdovej politiky? Výplaty sa vám robiť nechce, no brať ďalšieho človeka by bolo zbytočné? Pozrime sa na možnosti, ktoré reálne máte.

Malý počet zamestnancov

Pri malom počte zamestnancov si môžete mzdy robiť sami. Ako CEO firmy to určite zvládnete a nemusíte tak platiť navyše žiadneho ďalšieho človeka. Budete mať prehľad o tom, komu ide koľko peňazí a viete tieto odmeny operatívne optimalizovať tak, aby vyhovovali vašim predstavám.

Čo keď sa firma rozrastie?

Veľká firma by už zniesla aj vlastného účtovníka alebo HR managera, ktorý by sa staral výhradne o mzdy, ich prípravu, odosielanie a prípadné konzultácie so zamestnancami. Ak takéhoto človek máte, nezabudnite ho pravidelne preškoliť.

Pre účtovníčku vo firme nie je miesto

Stredné firmy by možno potrebovali účtovníka, no nemáte peniaze na jeho zaplatenie a polovicu mesiaca by nemal čo robiť. V takomto prípade sa konečne dostávame k alternatíve, ktorá dokonale vystihne potreby každého zamestnávateľa.

Nechajte to na externú firmu

Účtovnícky outsourcing je každým rokom viac a viac na vzostupe. Je vhodný pre firmy s dvomi zamestnancami, s desiatimi, ale aj s tisíckou. Externá firma vie pružne prispôsobiť svoje služby vašim každomesačným potrebám a vypracovať toľko výplat, koľko aktuálne potrebujete. Veľkou výhodou je, že nemusíte prijímať interného človek a rozmýšľať, či pre neho bude práca alebo či bude stíhať veľký nával. Zmluvná externá firma sa postará o všetko.

Ušetríte čas aj peniaze

Najväčšou výhodou spolupráce s externou firmou je pravdepodobne úspora času a nervov, ktoré by ste stratili pri tvorbe mzdy, a úspora peňazí za účtovníka, ktorého by ste museli platiť na fulltime. Skúsená firma sa postará o vaše účtovníctvo spoľahlivo a za férové peniaze.