Neviete si ráno vybrať, či na seba hodiť kabát, alebo bundu? Alebo si vyberáte novú sezónnu bundičku a riešite, či by nebol lepší kabátik? Pozrite sa s nami na výhody a nevýhody oboch týchto druhov oblečenia.

Formálnejšie dni

Kabátik sa jednoznačne viac hodí na tie formálnejšie udalosti alebo do práce. Kabáty sú rovnako často dlhšie a tým pádom na nás pôsobia tak, že sa hodia na tie chladnejšie dni. Vhodná je však aj poctivá zimná bunda.

Športovejší look

Bundy rozhodne nie sú určené len do lesa a na korčule,  ich športový look sa hodí aj do mesta a niektoré kúsky vyzerajú tak elegantne, že ich môžete nosiť aj na ženskom kostýme do práce a necítiť sa blbo.

Praktická stránka

Kabáty majú viac vreciek na drobnosti, bundy sú zase skladnejšie v prípade, keď si ich potrebujete vyzliecť. To sú však len drobnosti, ktoré sa dajú ľahko prehliadnuť ak nosíte veci v kabelke a kabát si odhodíte do auta.

Čo cena?

V tomto prípade nevedie ani jedna strana. Kvalitná bunda aj kvalitný kabát o dobrého predajcu vás vyjdú v podstate rovnako. Veľa závisí od značky a od použitého materiálu, aj od toho, či je kúsok zateplený na zimu.

Skúsili ste mikinu?

Ak nejdete vyslovene na formálnu udalosť ani do práce a nechce sa vám brať ani bundu, dajte šancu novej štýlovej mikine. Tá sa hodí aj na neformálnejšie dni do práce ráno vám v nej určite nebude zima.